Ota yhteyttä

Prepon Oy

Y-tunnus: 2938723-7

Pohjoisranta 11
28100 Pori

Verkkolaskuosoitteemme:
Operaattori Apix Messaging Oy (003723327487)
Verkkolaskutusosoite 003729387237
OVT-tunnus 003729387237

Huomioittehan, että mikäli käytössänne on jokin seuraavista operaattoreista verkkolaskun
lähettämiseen: Danske Bank Oyj, Handelsbanken, Paikallisosuuspankit tai
Säästöpankit, tulee teidän käyttää Apixin verkkolaskuosoitteenamme seuraavaa osoitetta:
verkkolaskuosoite: 003723327487 ja operaattoritunnus: DABAFIHH.

Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään laskut ostolaskujen
skannauspalveluun.

Sähköpostiskannauksen osoite:
003729387237@procountor.apix.fi

Lähetettävä lasku tulee olla sähköpostin liitteenä PDF-tiedostona. Yhdellä sähköpostilla ja
sen liitteissä saa olla vain yksi lasku. Jos sähköposti sisältää laskun lisäksi muita
liitetiedostoja, lisätään ne laskun liitteiksi. Liitetiedostojen maksimikoko on 2 mb.
Lähetyksen jälkeen palvelusta tulee joko hyväksyntä- tai hylkäysilmoitus sähköpostilla
lähetysosoitteeseen 15 minuutin kuluessa lähetyksestä.

Paperilaskujen skannauksen osoite:
Prepon Oy (Apix skannauspalvelu)
PL 16112
00021 LASKUTUS


Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös
itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen. Tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää
muuta materiaalia kuin laskuja, eli esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalin
postiosoite pysyy ennallaan.

Joonas Kekki

toimitusjohtaja,
projektipäällikkö rakennuttajapalvelut
050 436 9411
joonas.kekki@prepon.fi

Joona Hannonen

projektipäällikkö projektinjohtopalvelut
050 545 3249
joona.hannonen@prepon.fi
 

Osku Nieminen

projektipäällikkö kartoituspalvelut
050 4767 708
osku.nieminen@prepon.fi
 

Sami Rantala

rakennustyön valvoja
050 526 7888
sami.rantala@prepon.fi

 

Jaakko Kujansuu

työnjohtaja
040 356 5665
jaakko.kujansuu@prepon.fi

Suvi Vähähaka

työmaainsinööri
044 0722 337
suvi.vahahaka@prepon.fi

 

Salla Rajala

työmaainsinööri
0400 757 940
salla.rajala@prepon.fi



 

 

Matti Poskiparta

työnjohtaja
044 774 8477
matti.poskiparta@prepon.fi


 

 

Juuso Hakanpää

työnjohtaja
050 377 9599
juuso.hakanpaa@prepon.fi

 

Petra Janhunen

kehitysinsinööri
050 300 4668
petra.janhunen@prepon.fi

 

Tommi Lindfors

rakennuttajakonsultti
0400 730 417
tommi.lindfors@prepon.fi

 

Yhteydenotto



Prepon Oy

Jätä yhteystietosi, soitamme sinulle ensi tilassa!